Jubilejní 50. setkání AFC 14. dubna 2012Zasedací sál hangáru "F" za účasti 23 členů
V sobotu 14. dubna 2012 se za účasti 23 členů klubu uskutečnilo pravidelné celostátní setkání AFC. Letos díky vstřícnosti ředitelství ČSA Technics a s kolegou Petrem Popelářem jako garantem v zasedacím sále Hangáru F. Ještě jednou jim tímto děkujeme.

Pravidelnou agendu jsme tentokrát zkrátili na nejnutnější minimum, přičemž jsme učinili zadost i hlasování o složení výboru klubu a o redakci webu a Informačního bulletinu. Vše zůstává beze změny, tedy složení výboru klubu je Libor Zeman, Pavel Kvasnička, Roman Decastello, Béda Král - místopředseda, Jan Pěnkava - předseda, web - Míla Wolf a IB - Jan Pěnkava. A velmi záhy jsme se rozdělili na dvě poloviny, abychom mohli hladce absolvovat exkurzi do hangáru F a obhlídku letounů zaparkovaných na stojánkách před ním. Polovina členů v zasedacím sále realizovala diskuse a výměny sběratelských materiálů.

Protože jsme jen těžko "lovili" v paměti, kdy jsme naposledy byli v Hangáru F, připomeňme si to nyní. Naposledy jsme zde byli v sobotu 3. prosince 2005, ovšem tehdy bylo velmi nevlídné počasí. Letos byl naopak příjemný slunečný den. A přidejme ještě další připomenutí: V Hangáru F jsme se setkali také 22. 11. 2003, kdy v zasedacím sále proběhly organizační záležitosti a sběratelské výměny a pak následovala exkurze do dvou hangárů, F a také E, kde byla prohlídka provozu letounů ATR. A pro úplnost: Dne 12. 04. 2008 jsme zrealizovali exkurzi na Letišti Praha - od Terminálu 3 přes nové hasičské centrum k vnějším stojánkám na "novém letišti" a ranvejím a zpět do výchozího místa. A dne 12. 04. 2007 jsme absolvovali exkurzi do výcvikového střediska ČSA.

Na letošním setkání jsme kromě základní agendy připomněli také loňskou účast našeho klubu na 14. mezinárodním veletrhu Sběratel ve dnech 8. až 10. září 2011. Aviation Fan Club mohl vystavovat v rámci expozice Klubu sběratelů kuriozit. S předsedou klubu Janem Pěnkavou zde prezentaci AFC a sběratelství z oblasti civilní letecké dopravy zrealizovali Béda Král a Roman Decastello, ke kterým směřovalo ještě jedno poděkování.

Představení naší výstavní expozice obrazem i stručným slovem si můžete otevřít ZDE

  Zpět Další
1 of 8
1 2 3 4 5 6 7 8

NAVRCHOLU.cz