ATR-72-202F CARGO Farnair (QUIKJET INDIA) v Praze.


Farnair ATR-72F létá do Prahy každý všední den pro jednu ze zásilkových firem. Přistává v 05:00 resp. v 05:40 z Kolína nad Rýnem a odlétá ve 22:00.

V posledních týdnech jsou všechny lety provozovány novými přírůstky do flotily: HB-AFV a HB-AFW. Ty jsou registrované ve ŠVÝCARSKU, mají standardní barvy Farnair Europe, ale místo nápisu Farnair Europe mají nápisy QUIKJET India.

Fotografové bez přístupu na letištní plochu obvykle nemohou zaparkovaný letoun vyfotit z jeho levé strany, neb od plotu letiště je to k letadlu velice daleko (přes celou šířku terminálu Skyport, polovinu terminálu Menzies a celou mezeru mezi nimi) a v cestě obvykle stojí kontejnery i vozidla.
Z pravé strany je možno letoun vyfotit, ale před přídí POKAŽDÉ stojí agregát, který zaclání část zajímavého nápisu. Výjimkou byl čtvrtek 23.6., kdy mezi dvěma nákladními ATR-kami byl přes den zaparkován MD-87 Danish AT (ač jde o letadlo pro cestující). Po jeho odjezdu cca v 19:50 byl ničím nestíněný pohled na levou stranu letounu a na pravé byl agregát "zaparkován" o 1-2 metry více vpředu, takže nezacláněl ani jedno písmeno nápisu. Viz fota pro srovnání.

Petr Fox Liška
------------------------------------------------------------------------------------------------

Farnair flies to PRG every working day (monday to friday) on behalf of one of parcel delivering companies. Arrival 05:00 resp. 05:40 in the morning from Köln. Departure 22:00.

In the last 4-6 weeks, all fls. are operated by newcomers into Farnair's fleet, HB-AFV and HB-AFW. Both registered in der Schweiz, in Farnair livery, but with "QUIKJET India" TITLES.

They are parked in front of "Menzies" cargo terminal everyday. Starter device is parked everyday at the right-hand side of the cockpit, thus obstructing "India" title.
Usually, it is not possible to take a photo from left-hand side, as there is a great distance from perimeter fence (accross whole "Skyport" cargo terminal, area between two cargo terminals and half of "Menzies" bldg width). Usually, there is/are come container/s and/or vehicles obstructing. There was an exception on 23rd June due to the parked (pax) MD-87 Danish AT between two (freighter) ATRs (ATR-42 of Air Contractors and ATR-72 of Farnair/QuikJet India). When finally around 19:50 MD-87 left its parking place, there was free place from left side of the aircraft and energy starter device was slightly more in front of ATR-72 nose, NOT OBSTRUCTING any LETTER OF THE TITLES. See photos for comparison.

Petr Fox LiškaHlavní Zpět na hlavní stranu AFC    < zpět na stránku článků o letišti Praha-Ruzyně