SVLM - SmartView Lower Minimums od fy Honeywell


Nové komplexní řešení SVLM od fy Honeywell podstatně zlepšuje informovanost posádky o dění okolo sebe, a ulehčuje přistání i pojíždění.

Vývoj od umělého horizontu po SVLM (obrázky ©: Honeywell)


Zařízení SVLM bylo navrženo pro použití při přiblížení od 150 ft DA a dohlednosti 1400 ft při používání Cat I ILS nebo přiblížení LPV. Srdce monitorovací systému zahrnuje Honeywell Laseref IRS, pozici a nadmořskou výšku monitoruje upravený PFD ve spolupráci s pozemním indikátorem (RAI). Hlavní částí přibližovacího zařízení je již zmiňovaný velmi přesný IRS systém.
IRS na základě dat od ILS nebo LPV zpřesní pozici vzletové a přistávací dráhy do terénu před sebou. Toto nové zařízení ukáže posádce mnohem sofistikovaněji přistávací a vzletovou dráhu (po př. taxi) při používání Cat II nebo III.
Přičemž standartní zařízení Cat I má nyní při použití ILS výškové minimum 200 ft při dohlednosti od 2400 ft do max 1800 ft.Dne 15. 10. 2013 předváděla fy Honeywell novinářům nový systém "SVLM - SmartView Lower Minimums" na letišti Praha - Ruzyně v praxi. Se svým bizJetem Dassault Falcon 900 EX s registrací N966E provedla dva různé průlety nad přistávací a vzletovou dráhou 24. Poté předvedla ukázkové přistání.

Od leva 1., 2.průlet a vlastní přistání. Dassault Falcon 900 EX Honeywell Aircraft Leasing Llc N966E. (Foto ©: WOM)Zdroj: Honeywell

Hlavní Zpět na hlavní stranu AFC

NAVRCHOLU.cz